5 sposobów na przyjemne uczenie się języka
Chciałbyś mówić w obcym języku, ale brakuje ci motywacji do nauki? Szlifujesz język, ale bez przekonania, bo postępy przychodzą zbyt wolno? Poznaj sposoby na efektywne i przyjemne uczenie się.
2016-09-14, 12:54

1. Znajdź towarzystwo

Możesz nauczyć się całego słownika i zostać mistrzem gramatyki, ale dopiero rozmowa z inną osobą nauczy cię użycia języka w praktyce. Słowa i konstrukcje, które wykorzystasz w rozmowie, zapamiętasz dużo szybciej niż wypisując je na kartkach i obklejając nimi cały pokój. Towarzysza do konwersacji łatwo znajdziesz na grupach wymiany językowej na Facebooku czy na portalu umiejętności Skilltrade. – Wspólne konwersacje to nie tylko nauka od siebie nawzajem, ale również motywacja, a czasem nawet mobilizująca rywalizacja. Towarzystwo drugiej osoby powoduje, że bardziej się angażujemy i głupio nam nie robić postępów –  tłumaczy Wojciech Marciniak ze Skilltrade.org.

2. Oglądaj seriale

Seriale, filmy, filmiki na youtube i piosenki w oryginalnej wersji językowej to najlepsi nauczyciele żywego języka. Pomagają się osłuchać z językiem i poznać potoczne słownictwo. Tego nie nauczy cię żaden podręcznik! Nie zniechęcaj się, jeśli nie wszystko rozumiesz, z czasem wyłapiesz coraz więcej znaczeń.

3. Baw się

Używaj języka w sposób, który lubisz. Pisz piosenki, wymyślaj opowiadania, rysuj komiksy. Lubisz gotować? Korzystaj z przepisów w innym języku. Wolisz grać w gry wideo? Graj z użytkownikami z innych krajów, z którymi będziesz czatować w ich języku. Interesujesz się modą? Czytaj zagraniczne wieści z wybiegów, komentuj na Instagramie posty projektantów i modelek w ich języku. – Łączenie zainteresowań ułatwia naukę – obcy język staje się przydatny, gdy chcemy rozwijać swoje hobby, zdobyć nową wiedzę, komunikować się z innymi – komentuje założyciel Skilltrade.

4. Bądź jak dziecko

Teza, że dzieciom łatwiej uczyć się języków obcych, została naukowo obalona. Wiek nie stanowi żadnej bariery w przyswajaniu wiedzy, stanowi ją natomiast nastawienie. Dorośli nie radzą sobie z naturalnym w nauce języków popełnianiem błędów czy świadomością, że nie wie się wszystkiego. Dzieci natomiast nie mają z tym problemów. Bądź jak one i nie miej zahamowań – gadaj, ile możesz, śmiej się ze swoich pomyłek, odpal obcojęzyczne karaoke i śpiewaj jak najgłośniej.

 5. Korzystaj z technologii

Przestaw język w telefonie na ten, którego się uczysz. Podobne zmiany nanieś w ustawieniach maila i wszystkich portali społecznościowych, z których korzystasz. Korzystaj z aplikacji i  portali edukacyjnych. Chcesz szlifować angielski – zarejestruj się na Duolingo, uczyć hinduskiego – skorzystaj z Hindipod, koreańskiego – wejdź na Talk to me in Korean. Dla każdego języka znajdziesz przydatne, interaktywne narzędzie. Wystarczy poszukać.

KONTAKT / AUTOR
Maria Wagner
Profeina
609577294
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.