Już prawie 300 tys. użytkowników Skilltrade.org uczy się nawzajem języków, wychodzi razem na imprezy, umawia się na wspólne uprawianie sportów, gotowanie czy grę w planszówki.
- Tym, co napędza Skilltrade, jest ludzka ciekawość i otwartość. Ułatwiamy użytkownikom poznawanie osób z okolicy, rozwijanie swoich zainteresowań i poznawanie nowych. Walczymy z nudą i stagnacją, zachęcamy do rozwijania się w dobrym towarzystwie – wyjaśnia Wojciech Marciniak jeden z założycieli Skilltrade. – Wspólne się ucząc czy ćwicząc, użytkownicy nawzajem się motywują – dodaje.
Za platformą stoją dwaj przyjaciele: Maciej Gliński i Wojciech Marciniak. Model dzielenia się umiejętnościami i spotykania nowych osób z okolicy sprawdzili wcześniej na grupach na Facebooku – szybko zgromadzili na nich ponad 100 tys. użytkowników. Sukces grup skłonił ich do stworzenia dedykowanego portalu. Z końcem 2014 roku powstał portal Skilltrade.org, który po półtora roku działania skupia prawie 300 tys. użytkowników.
Baza użytkowników platformy, skupionych wokół różnorodnych umiejętności, umożliwia partnerom biznesowym i reklamodawcom precyzyjne docieranie do osób o konkretnych umiejętnościach, zainteresowaniach i stylach życia. Niedawno pozyskani klienci Skilltrade.org z powodzeniem testują platformę jako narzędzie rekrutacji. Dzięki zaangażowaniu znajomych, udaje się dotrzeć do rekrutowanych, co okazuje się szczególnie efektywne w przypadku freelancerów i programistów.
- Posiadamy bardzo dużą bazę osób z konkretnymi umiejętnościami, poprzez które łatwo możemy wyszukiwać kandydatów dla intensywnie rekrutujących firm IT i korporacji. Strzałem w dziesiątkę okazał się też system poleceń, umożliwiający użytkownikom polecanie znajomych na konkretne stanowiska – komentuje Maciej Gliński.
Obecnie Skilltrade znajduje się w intensywnej fazie rozwoju – startup pozyskał finansowanie, stworzył nową wersję portalu i rozbudowuje zespół. Założyciele planują również ekspansję zagraniczną – na Anglię, USA, Niemcy i Szwecję. Już teraz na Skilltrade zarejestrowani są użytkownicy z ponad 100 krajów, a portal działa w języku polskim i angielskim.